Filo Yönetim Sisteminin Avantajları

Filo yönetimi, bir şirketin hizmet kalitesini artırmak ve hizmeti daha etkili hale getirmek için verimliliği arttırmak amacıyla gerçekleştirilir. Uzun vadeli, yüksek kaliteli ve uygun maliyetli araç kiralamaya odaklanan bir şirket, hizmet kiralama için bir filo yönetim sisteminden yararlanabilir. Bazı şirketler, yüksek düzeyde koordine lojistik gerektiren operasyonel unsurlara sahiptir ve başarılı ve kârlı kalmak için gerekli araçların koordineli çalışmasını gerekir.

Filonun nerede olduğunu, ne kadar zaman kaldığını merak eden bir şirket önümüzdeki birkaç ay içinde hizmet kiralama için bir filo yönetim sistemi uygulamaya başlayabilir.

Bir filo yönetim sistemi, filo yöneticisinin sürücünün davranışını analiz etmesini ve her aracın rölanti süresini görmesini sağlar. Filonuzdaki araçların alışkanlıklarını anlar ve analizinize göre ayarlamalar yapmak isterseniz, bir filo yönetim sistemi bunu yapmanızı sağlayacaktır. Bir filo yönetim sistemi, karşılamanız gereken kriterlere göre raporlar sağlayabilir. Bu, şirketin, özellikle kamyon ve otobüs gibi düşük maliyetli araçlar için potansiyel kar marjlarını artırabileceği anlamına gelir.

Yakıt ikmali hakkında daha fazla bilgi sağlayarak, şirketin daha bilinçli kararlar vermesini ve teori veya varsayım yerine verilere dayanarak değişiklik yapmasını sağlar. Sistem, filo yakıt tüketimini ve yakıt maliyetini daha iyi anlayabilmenizi sağlayan yakıt ikmali için kullanılan makbuzlara erişmenizi sağlar.

Bir filo yönetim sistemi, daha iyi güvenlik alışkanlıkları için fırsatlar sağlayabilir ve yazılım, bireysel sürücülerin kalıplarını, davranışlarını ve alışkanlıklarını analiz etmenizi sağlar. Bu bilgi, sürüş alışkanlıklarının iyileştirilmesi ve tehlikeli sürüş davranışı hakkında farkındalığın artırılması hakkında bilinçli kararlar alınmasını mümkün kılmaktadır.

Bir filo yönetim sisteminin uygulanmasının maliyetine ve sizin ve işletmeniz için sağladığı faydalara bağlı olarak indirimden sigorta şirketinizden sizi desteklemesini isteyebilirsiniz. Sigorta yoluyla daha fazla mali ikramiye sunabilirler ve teslimat sürelerini iyileştirme, kazaları azaltma ve yol güvenliğini artırma potansiyeline sahip olduklarını bildiklerinde filo yönetim sistemi kullanan şirketlere indirim veya diğer mali teşvikler sunabilirler.

Bir filo yönetim sistemi, teslimat sürelerini iyileştirir ve müşterileriniz için bekleme sürelerini azaltır.

Hangi işlemleri gerçekleştirdiğinizden bağımsız olarak müşterilerinize daha verimli ve etkili bir hizmet sunabileceksiniz. Müşteriler, yüksek kalitede hizmet alıp ek hizmetlere geri dönmeleri durumunda bir şirkete sadık kalma olasılıkları daha yüksektir.

Çalıştığınız şirket türünden bağımsız olarak, bir filo yönetim sistemi, araçlar günlük kullanımda olduğunda işinizin etkinliğini artırmanın harika bir yolu olabilir. Yakıt verimliliğinin arttırılmasından, daha verimli lojistik yoluyla kazaların azaltılmasına kadar filo yönetim sistemleri her işte çok önemlidir.

Yorumlar